Metalo konstrukcijų naudojimas

Greita statyba naudojant metalo konstrukcijas

Stambių pramoninių objektų, statytojai kelia tokius reikalavimus: pastatas turi būti santykinai lengvas, bet  tvirtas, ilgaamžiškas, pastatomas greitai ir leidžiantis sumažinti statybos kaštus.  Šiuos statytojų reikalavimus pilnai patenkinti gali gana paprastos, bet efektyvios metalo konstrukcijos.

Tai greitai statomi pastatai,  kuriuos sudaro metalo konstrukcijos bei kelių sluoksnių plokštės, kurios nereikalauja jokios specialios papildomos apdailos. Tokių pastatų pagrindą sudaro metalinis karkasas, prie kurio  tvirtinamas sieninių kelių sluoksnių plokščių “sumuštinis”, sudarytas iš dviejų plieninių lakštų ir tarp jų esančio šiltinamojo sluoksnio. Tokie pastatai gali būti eksploatuojami ne mažiau nei 20 metų, nes tai sąlygoja kelių sluoksnių plokščių plieno padengimas cinkuotu antikoroziniu sluoksniu.  Šių pastatų stogai montuojami iš stogo plokščių.

Lengvų metalo konstrukcijų pastatų statybos didžiausias privalumas, palyginus su įprastines statybines medžiagas naudojančia statyba yra tas, kad ji gali būti iki 30% pigesnė ir iki kelių kartų greitesnė, reikalaujanti mažiau darbo jėgos, nei pavyzdžiui plytinio namo statyba.

Metalo konstrukcijos greitai montuojamos, beveik nenaudojamas rankų darbas. Šių pastatų konstrukcijos masė keliskart mažesnė nei pastatų, statomų iš tradicinių statybinių medžiagų. Šis privalumas leidžia iki keleto kartų sumažinti pastatų pamatų apkrovas. Metalo konstrukcijų pastatams naudojant kelių sluoksnių plokštes, nereikalingi kai kurie tradicinėje statyboje būtini jautrūs temperatūrų pokyčiams darbai, tokie kaip pavyzdžiui tinkavimas ir kt, todėl  darbai gali būti vykdomi bet kokiu sezonu ar oru.

Šiuolaikiška metalinių konstrukcijų gamyba leidžia tokiems pastatams suteikti pačias įmantriausias formas ir spalvas, taip paįvairindama šiuolaikinę architektūrą ir patenkindama vis didėjančius statytojų poreikius.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *