Turizmas Lietuvoje klesti ne tik Vilniuje

Vilnius – Europai šį pusmetį pirmininkaujančios Lietuvos sostinė. Tai didžiulis pasiekimas tokiai mažai šaliai kaip Lietuva. Tik prieš kiek daugiau nei dvidešimt metų mes atgavome nepriklausomybę, o jau ne tik esame pilnaverčiai vakarietiškos Europos nariai, bet ir pirmininkaujame visam regionui. Gal ir prisvilo pirmas blynas šiek tiek su Ukraina, bet pasiektos tikrai svarios sutartys su keliomis naujomis valstybėmis pretendentėmis tapti narėmis. Mus net Europoje įvertino teigiamai. Aišku, per daug neliaupsino, nes su Ukraina patyrėme pralaimėjimą. Tačiau bendras įvertinimas teigiamas, visi sutinka. Mes pirmieji iš visų Baltijos šalių gavome šią progą.

Šis pusmetis atnešė daug naudos ekonomikai, ypač turizmo sektoriui. Labiausiai ko gero viešbučiams, kurie bent jau Vilniuje pilnutėliai laikėsi visą šių metų antrąją pusę. Be abejo ir kiti verslai, restoranai, užeigos, turėjo daugiau svečių, nes užsieniečiai gyvenantys viešbučiuose juk nesigamins sau maisto viešbučio kambariuose be virtuvių.

Tiesa, galima išsinuomoti kambarį ir su virtuve. Tokius apartamentus siūlo ne visi, tik geriausi viešbučiai Vilniaus senamiestyje siūlo mini-virtuves apartamentuose. Tuomet jau turi galimybę rinktis, ar gamintis maistą, gaišti laiką ir eikvoti energiją, ar nusileisti žemyn į viešbučio restoraną ir mėgautis romantiška bei jaukia aplinka, kur tavo skrandį lepina geriausi šalies virėjai.

Šis viešbutis yra įsikūręs Vilniaus senamiestyje. Visai netoli rotušės ir Aušros vartų gatvės. Šioje gatvėje dažnai sutiksi užsienietį spoksant į senamiesčio istorinį paveldą “fabulous, old historical heritage” – vis kalba ir stebisi. Užklydę gilyn, ieško “could you please recommend us a nice hotel to stay at”? Turi būti pasiruošęs ką nors parekomenduoti. Aš žinau tik vieną geriausią viešbutį Vilniaus senamiestyje “Of course. I can recommend you the best four star hotel in Vilnius old town with a cozy atmosphere and friendly staff”.

Daug užsieniečių. Gerai, kad dauguma šneka angliškai. Kitaip būtų problemų susikalbant. Patinka jiems Vilnius, ypač senamiestis. Ir viešbučiai su restoranais. Manau, kad Vilnius turi kuo didžiuotis ir ką parodyti, tik reikia pasiekti tikslinę auditoriją.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *