Vyriškos kelnės. Kaip jas prižiūrėti?

Dažnai diskutuojama apie moteriškus rūbus, stiliaus taisykles ir klaidas, naujausias mados tendencijas, o apie vyriškus rūbus kalbama kur kas rečiau. Kartais paliečiamos vyriško stiliaus ir mados tendencijų temos, tačiau ar ne per retai kalbama apie kasdien dėvimas vyriškas kelnes? Atsakytumėte vienbalsiai – labai retai. O ar esate kur nors girdėję ar skaitę apie vyriškų kelnių priežiūrą? Turbūt ne, todėl pats laikas atkreipti dėmesį ir į vyrišką aprangą ir jos priežiūrą.

Kokios būna vyriškų kelnių rūšys ir kaip jas prižiūrėti?

Galima išskirti dvi pagrindines rūšis. Vyriškos kelnės gali būti oficialios arba laisvalaikio. Prie laisvalaikio tipo vyriškų kelnių galima priskirti džinsines, trikotažines, sportines kelnes. Taip pat ir įvairius šortus. Prie oficialiųjų tipo – visos klasikinio modelio kelnes. Tiek kostiumines tiek ir įvairių audinių klasikines kelnes.

Grįžkime prie laisvalaikio tipo kelnių ir jų priežiūros. Džinsinės vyriškos kelnės, paprasčiau – džinsai, nereikalauja jokios ypatingos priežiūros, tačiau yra keletas patarimų kaip juos prižiūrėti. Įsigyjus naujus džinsus vertėtų juos mažiausiai vieną kartą išskalbti rankomis arba skalbimo mašinoje atskirai nuo kitų rūbų, nes džinsai gali juos nudažyti. Jokios kitos priežiūros džinsams nereikia. Atvirkščiai. Sakoma – kuo daugiau džinsus skalbi – tuo geriau jie atrodo. Žinoma, tai galioja tik geros kokybės džinsams.

Trikotažinės kelnės dažniausiai dėvimos namuose. Šaltesniu oru storesnės trikotažinės kelnės dėvimos ir sportuojant. Trikotažines kelnes skalbti galima ne tik rankomis, bet ir skalbimo mašinoje. Skalbkite 30-60 laipsnių rėžimu. Naudokite skalbimo priemones spalvotiems audiniams, nes trikotažinis audinys linkęs blukti. Nepamirškite ir audinio minkštiklio, tuomet galėsite džiaugtis itin minkštomis trikotažinėmis kelnėmis.

Sportinės kelnės gali būti tiek trikotažinės tiek ir sintetinio audinio. Šiukštu nelyginkite sintetinių, kelnių, nes galite pakenkti audiniui. Paprastai sintetiniai audiniai nesiglamžo. Jeigu sportuojate dėvėdami sintetinio audinio kelnes – nepamirškite jas išskalbti po kiekvienos treniruotės, nes sintetinis audinys linkęs sulaikyti prakaito kvapą savyje.

Metas aptarti ir oficialaus tipo vyriškas kelnes. Jeigu dėvite kostiumines kelnes tuomet žinokite, kad tokias kelnes reikia prižiūrėti ir elgtis su jomis ypač atsargiai. Valykite jas tik drėgnu skudurėliu arba nubraukite prilipusius pūkus sausu šepečiu su šereliais. Neskalbkite kelnių patys. Kostiuminės vyriškos kelnės paprastai valomos vaykloje. Laikui bėgant reikia palyginti ir kelnių kantą ar susidariusias raukšles. Išverskite kelnes išvirkščia puse ir uždėkite drėgną skudurėlį ant lyginamos vietos. Taip audinys greičiau išsilygins ir neliks pajovaus perkaitinti patį audinį. Kitų audinių klasikinės kelnės gali būti skalbiamos skalbimo mašinoje jeigu audinio sudėtyje nėra vilnos. Tačiau tokias kelnes taip pat reikia kruopščiai išlyginti naudojant šlapią skudurėlį. Tačiau tai ne džinsai, todėl nepiktnaudžiaukite tokių kelnių skalbimu namuose, geriau kartais nunešti jas į valyklą.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *